T_R_Oglodyte
TUG Lifetime Member
They have been as high as $9 per dozen in my area, but think they have come down a bit. There was a few weeks of almost no inventory. At least now they are available$7 a dozen in some parts of the US.
I would have been ecstatic to only pay $7 the last time I bought eggs! It was double digits!$7 a dozen in some parts of the US.
Does Waffles House used canned eggs or fresh eggs?
I imagine they use fresh. I've never seen a canned egg?Does Waffles House used canned eggs or fresh eggs?